01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
Apartmanyoneticisi » YUKARDAKİ BAŞLIKLARA GİRMEYEN SORULARINIZ » DİĞER SORULARINIZ
 Basligi Yazdir
APARTMANDA YÖNETİM OLUŞTURULAMAMASI
emotion
17.08.1999 Tarihine kadar, 6 blok ve 60 daireden oluşan site normal olarak bir site yönetimi tarafından yönetilmiş ancak 17 ağustos depremi sonrası 3 blok ve 30 dairelik binalar yıkılınca geriye 3 blok ve 30 daire kalıyor.Kalan binalar güçlendiriliyor sonuçta bu defa 3 apartman ayrı ayrı kendi apartmanlarının gayriresmi yönetimlerini oluşturuyorlar.Ben bu binalardan A-Blokta 2004 yılında bir daire aldım.Aldığım günden beri apartmanda bir yönetim ve yönetici olmadığı gibi herkes birbirleriyle zıtlaşma içersine girmiş durumdalar.2005 yılı başında apartman dış boyası için her üyeden 500 Tl.topladılar ve boya yaptırdılar, boyacıda aynı apartmanda oturan bir daire sahibi.Gayriresmi yönetici durumundaki arkadaş şifaen yapılacak boyanın cinsini ve özelliğini verdiği halde,boyayı yapan adi bir boya kullanınca bir kısım parasını vermediler ve bu nedenle apartmanda bir düzensizlik başladı.Boya parasını tam olarak veren benimle birlikte üç kişiyiz, gayriresmi yönetici bizim paramızında üzerine yatmış oldu ama ben yinede işi resmiyete sokalım, bir plan yapalım ve yönetim oluşturup resmiyet kazandıralım diyorum ama kimse gelmiyor.Apartmanın asansörü arıza nedeni ile kapalı.Para toplanamadığı için apartmanın ortak giderlerle ilgili işleri durmuş durumda.Elektrik borcunu kimse ödemiyor ama kullanıyorlar.TEDAŞ a gittim bari şu elektiği kesinde bir düzen yakalıyalım dedim ama elektiklerde kesilmedi ve borç katlanıyor. Önceden varolan site yönetimide olmayınca şu anda çok başlılık (10 Daire) ve huzursuzluk devam ediyor.
3 Blok apartmanın yıkılması ile halen Tapuda mevcut olan yönetim planı geçerlilğini koruyormu yoksa kendi apartmanımıza özel bir yönetim planı yapıp düzeni oturtma imkanına sahipmiyiz. Bu konuda neler yapmamız gerektiği konusunda yardımlarınızı bekliyor,saygılır sunuyorum.

editor
3 Blok apartmanın yıkılması ile halen Tapuda mevcut olan yönetim planı geçerlilğini koruyormu yoksa kendi apartmanımıza özel bir yönetim planı yapıp düzeni oturtma imkanına sahipmiyiz.

Tapudan, yönetim planınızı ve kat malikleri listenizi isteyin.
Alacağınız cevap ve evraklara göre yeniden değerlendirme yapalım

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: