01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
yöneticinin görevi nedir bilen varmı?
sonnnn
merhaba. benim sorunum bina yöneticimizin sorunlarımızı çözmek bir yana dinlememesi. 80 dairelik bir sitede oturuyoruz. koop. olduğu için yaklaşık 10 yıl benim bildiğim önceside var bitmek bilmeyen borçlarıyla yönetmek bir yana sürekli mütahitle bir olup sırtımızdan geçinen insanlarla uğraşıyoruz. nihayet bu ay son defa ödeme yapılacak ve tapularımızı alabileceğiz. şimdiki yönetim iyi hakkımızı savunan insanlardan oluşuyor. içleinde bir tanesi var. eski askermiş. çok disiplinli çok sert mizaçlı bir bey. yöneticiliği parasal konularda iyi olduğu için çoğunluk memnun. ancak benim asıl problemin dün yaşadığım bir tartışmayla başladı. sitemizin çocuk parkı çakıl taşlarıyla döşeliydi. geçen hafta bina içine yapılan inş. kalan kumu serdiler. buda çocuklar ve bizim için çok kötü oldu. çocuklar sürekli havaya attıkları için ağızları ve gözleri kum ile doluyor. komşular karar verdik yönetime söyleyelim neden böyle yapılmış acaba bir maksadı varmı yoksa eski hale getirilmesini talep edelim dedik. dün yöneticiye bu sorundan bahsettim. direk olarak çıkıştı ve 80 dairenin kişisel problemleriyle ilgilenmek zorunda olmadığı hakkında bağırmaya başladı. çok sakin bir insanım. yöneticimizinde geçmişindeki disiplinini ve yöneticiliğini sevdiğimiz için alttan aldım. bunun kişisel bir problem olmadığını çoğunluğun memnuniyetsizliğinden bahsettim. o hala bağırıyor tabi. bende imza toplarsak olurmu dedim. ne halt ederseniz edin beni ilgilendirmiyor dedi. neyse dedim. bir haftadır mutfak,banyo,tuvalet ve balkon giderlerinden çok ağır lağam kokusu geliyor ve oturma odasında bile oturmakta zorluk çekiyoruz. bu konuyuda sorayım dedim. lagarlarda bir problem var sanırım böyle böyle diye anlattım. banane pisliğin içinde oturun dedi. şaşırdım tabi. ama yönetici sizsiniz kime anlatacağız sorunumuzu dediğimde sen muhattabım değilsin eşin gelsin diye çıkıştı. artık bendede sabır kalmadığı için bu lafın üzerine bende bağırdım. yapamayacaksanız bu görevi istifa edin diye. inanılmaz derecede bağırıp üzerime yürüdü. bayan olduğum için elini kaldıramadı sanırım. daha öncede bina içindeki çöpler yüzünden zabıta getirip çocuk azarlar gibi başka bir komşuma avaz avaz bağırmış. kadın ağlamaktan ve titremekten harab olmuştu. zabıtanın adını istedik bina içine karışamaz diye ama bilmiyorum diye geçiştirdi. şimdi şikayetçi olan çok kişi var ama tapu alım esnasında olduğumuz için çoğunluk değişimden yana olmayacaktır. bu yöneticiye karşı nasıl davranmalıyız. bizlere cahil ve çocuk gibi davranıyor nasıl bir yol izlemeliyiz yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

editor
Yöneticiyi değiştirmek istiyorsanız kat maliklerinin 1/3'ünün imzası ile olağanüstü genel kurul kararı alırsınız olur biter

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: