01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
ortak kullanım mı sayılır?
aztech2005
merhabalar

apartman yöneticisi olarak çok deneyimim yok ve yeni bir apartman yöneticisi olarak karşılaştığım bir durumu size sormak istedim.

Apartmanımızın bir dairesine yeni taşınan kiracı eve giriş hazırlıklarını bitirdikten sonra doğalgaz sayacını değiştirdi ve sonrasında gaz kaçağı olduğu tespit edildi. Yetkililer gelip gazı kestiler ve kiracı gaz kaçağı için gerekli değişiklikleri ustalar çağırarak yaptırdı. Fakat ertesi gün elinde bir makbuzla gelerek bana dedi ki bu apartmanın gideri sayılır çünkü eve giren borularda değilmiş kaçak, ustadan aldığı gider makbuzunu bana verdi ve parasını istedi. Bende borulara baktım ve apartmanın koridorunda tavandan gelip sayaca giren borularda değişiklik olduğunu gördüm.Eve giren borularda bir değişiklik yok gibiydi. Bu durumda değişen o tesisat apartmanın ortak kullanımı sayılır mı? Eğer sayılıyorsa da bunu apartmanın gelirlerinden ödemek mi gerekiyor? Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

editor
Anladığım kadarı ile ana kolondaki bir kaçağın düzeltilmesinin maliyeti söz konusu,

Dolayısıyla yönetim hesabından karşılanması doğru bir işlemdir.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: