01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
kapıcının görevi suistimali
celalpunduk
Merhaba konu hakkında pek fazla bilgim olmadığı için ve ne yapmam gerektiğini bilmediğim için sizden yardım almak istedim.Dün akşam apartmanda görevli kapıcı ve eşiyle yaşadığımız tatsız münakaşa sonucu kapıcın karısı örgü şişini mideme saplamak istedi vekendimi korurken şiş elime girdi akabilinde kapıcıda arkamdan bana vurarak yere düşürdü ve üzerime çıkıp bogazımı sıkmaya başladı.Sonuç olarak bizi ayırdılar karakola gidip şikayetçi oldum ardından darp raporunu da aldım ve ifademi verdikten sonra evime döndüm.Ancak benim annem o apartmanda tek başına yaşıyor ve aynı gün içerisinde kapıcının anneme hakaret etmesi üzerine ben kapıcıyla konuşmak ve uzlaşmak amacıyla bulunuyordum.Anneme ben yokken bişey yapmalarından korkuyorum.bana bir yol gösterebilirmisiniz bu adamın apartmandaki görevine son verdirmek için ne yapmam gerekli?
şimdiden teşekkürler.

editor
Öncelikle Savcılığa durumu bildirir ve Annenizin can güvenliği olmadığını belirtir bir suç duyurusunda bulunun.

Daha sonra yönetim ile durumu görüşerek, kapıcının iş akdinin feshini talep edin.

www.apartmanyoneticisi.com
celalpunduk
yönetimle görüşmem sonucu kapıcıya bu seferlik yazılı bir ihtar vermeyi düşündüklerini öğrendim,karakola şikayette bulunmuştum ama ayrıca savcılığa da suç duyurusunda bulunmam gerekli değil mi?
Ayrıca apartman yönetimi kapıcıya yazılı ihtar verecek olursa apartman yönetiminin basiretsiz bu tutumuna karşı dava açabilirmiyim.Yardımlarınız ve yazdığınız cevaplar için çok teşekkürler.

editor
Savcilığa başvurmanızda yarar var.

Yönetimin Basiretsiz bir tutumda olduğunu ispatlamınız gerekir.

Ancak isterseniz davada açabilirsiniz.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: