01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
bina ortak alanları ve şikayet mercii
mkutay34
Merhaba güzel bir siteniz ve hizmetleriniz var.
Çift taraflı bir binada birinci katta oturmaktayım. Bizim binamızın tam oturmuş yönetimi yok. on yıldır oturmakatıyım. Kani olarak hesap defteri ve karar defteri resmi noter den hiç yapılmamış. bazı konularda bilgi verirseniz. birde avrupa yakınsında 20 dairelik bina için yönetim ücreti nekadardır.
1- yasal defteler tasdik olmaması sorun mu . bu şekilda geçerliliği varmı.
2- binanı dış cephesi çaklaklar ve daire içinde nem küf oluşmakta bina
cepleyi yapmayı tamir etmeyi düşünmüyor. birinci kattıyım üs kattadaki daire halı yıkadığı için bankonun betonları düştü bun bina mı yapması lazım üst dairemi yoksa benim mi.
3- 1 katta oturuyorum aydınlık ta birici kattayım. aldığım da aydınlık ta 5 m2 birinci katta olduğu için üstetne devamlı pislik su geldi için kapıtdı tahta ile ama bu sefer ikinci kattaki daire iptal etmemi ve 10 yıl geçmesi rağmen şimdi yıkmamı istiyor belediye şikayet edeceğini söylüyor. ne yapmak gerekir belediye şikayet merci midir. binan iskanı yok. .
4-birde binan kafeler ortak alanı kullanıyor bu sıgara yasağından sonra arka bahçeyi hakları var mı bina yönetiminden tüm dairelerden onay almaları gerekmez mi.
sorum çok oldu ama cevaplar yol gösterirseniz sevinirim.
selamlar,
Mehmet

editor
1- karar defterinin Noterden tasdikli olması KMK'nu gereğidir.

2- Bağımsız bölüm sakininin ortak alana verdiği zararlar o sakin tarafından tazmin edilmelidir.

3- Binanın iskanı olsun yada olmasın, ortak alan yaptığınız şey izinsiz olduğundan kaldırılmalı,

4- Aynen sizin söylediğiniz gibi.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: