01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
yönetici seçimi
selcuk
sıkıntılı günler geçiriyorum,yardımcı olursanız çok sevinirim.
Problem şu ki; çatımız aktı ve komşularımızın 2 tanesi ödeme yapmak istemiyor. Apartmanda 5 daireyiz(5 kat) ve bir komşumuz 5 katlı apartmanda (5 daireli) yönetici seçilemez diyor ve ekliyor : çatı beni ilgilendirmez. komşularımı evime toplantı amacıyla davet ettim ama aynı iki komşu gelmediler. Biz diğer 3 komşu olarak toplantı yapıp yönetici seçip, çatının tamiri kararını alabilirmiyiz.
ya da çatımı böyle bir durumda nasıl tamir ettirebilirim?
ben çatıyı tamir ettirip kafama göre haciz uygulatabilirmiyim?
yardımcı olursanız çok sevinirim.

editor
5 dairede olsa usulüne uygun genel kurul düzenleyerek yönetici seçebilir ve apartmanınız için kararlar alabilirsiniz.

Burda Anahtar Kelime " USULÜNE UYGUN" dur.

Üç kat maliki ile birlikte, hazırlayacağınız çağrı evrakı ile, (Bu evrakta birinci ve 2. toplantı tarihi, yeri ve saati de belirtilerek ve aşağıdaki gündem doğrultusunda apartmanınızı Olağanüstü toplantıya çağırabilirsiniz.

1.Yönetici Secimi
2.Denetci seçimi
3.Aidat belirlenmesi
4.Çatı için alınan teklifin görüşülmesi,

Bu Gündemli çağrı evrakınıda toplantıdan en az 16-17 gün önceden bu sorunlu kat malikine tahahütlü posta ile yada noterden gönderiniz.

Bu toplantı kararlarını Noter onaylı karar defterine yazınız. Deftere Çatının kaça yapılacağını ve dairelerden arsa payına göre toplanacağınıda belirtin. bu kararları tüm kat maliklerine imza karşılığı yada gene posta ile ( tahahütlü) gönderin.

Bu ödemeyi yapmazsa İCRAYA verin.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: