01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
çatısı olmayan aprtmana çatı yapımı
hekto
sayın editör bizim apartmanımız 40 yaşlarında olup yapıldığından beri hiç çatısı olmamış hatta son kattaki daireler yarım daireden sonraki yıllarda tam daireye dönüştürülmüş.nasıl dönüştürüldüğünü bilmiyorum.
geçmiş yıllarda son katta oturanların dairelerine akıntı olduğu için izolasyon yaptırıldı şuan da akıntı yok .ancak son kat sahipleri apartmana çatı yapılması ve bu giderin ortak olarak karşılanması konusunda istekte bulunuyorlar.bu daire sahipleri daireleri aldıklarında çatı olmadığını bilerek aldılar ,herhangi bir akıntı da yok,olduğu zaman tamir ediliyor,böyle bir istekte bulunma hakları varmı? veya diğer kat sahiplerinin çatı yapılması konusunda zorunlulukları var mı? öğrenmek istiyorum? yardımlarınız için teşekkürler

editor
Apartmanınızın durumu ve projesi nı bilmeden buna tam bir cevap vermek mümkün değil.

Ben sizin yerinizde olsam, bu istekde bulunanların isteğine cevap vermem, bu kişiler bu işi yapmakta ısrarlı iseler, ya mahkemeye gider, yada işi yapıp size bir borç çıkartırlar. Ve belkide icrya giderler.

Sizde bu borca itiraz ederek kendi argümanlarınızı savunur ve Mahkemeden bilirişi tayini ile işe nokta koyarsınız.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: