01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.

Apartmanyonetici.com
Info
Basligi Görüntüle
 Basligi Yazdir
kapıcının hakları
uygar70
slm.
siteniz çık güzel olmuş.Emeği geçen herkesi kutlarım.
Benim bir sorum olacak.Ben konyadan yazıyorum biz bu yıl doğalgaza geçtik kapıcının haklarını tekrar düzenlememiz gerekiyor. Yapılan toplantıda kapıcı ile ilgili yakıt parasını, elektirik ve su parasını kendisinin ödemesi ile ilgili bir karar almaya çalışıyoruz bu yasalmı bilgilendirirseniz sevinirim.

editor
Kat mülkiyeti kanununda ve eş kanunlarda sadece Apartman görevlisine ayrılan konuttan kira alınamaz der.

Bunun dışındaki düzenlemeler 4/5 oyla ve yönetim planında yapılmalı ve uygulanabilir hale getirilmelidir.

www.apartmanyoneticisi.com
editor
İş sözleşmesinde/toplu iş sözleşmesinde elektrik ve su giderlerini kapıcının karşılayacağı belirtilmişse kapıcı kendisi söz konusu giderleri karşılar. İş sözleşmesinde/toplu iş sözleşmesinde giderlerin kim tarafından karşılanacağı konusunda bir hüküm yok ise apartman yönetimi uygulamasına göre hareket edilir.

Apartman yönetimi iş sözleşmesinde/toplu iş sözleşmesinde olmamasına rağmen kapıcı konutunun elektrik ve su giderlerini karşılıyorsa bu uygulamaya devam edilir. Kapıcı onay vermediği sürece işyeri uygulaması haline gelen bu uygulama değiştirilemez.

www.apartmanyoneticisi.com
Atlanilacak Forum: