Apartman Yöneticisi

Vision-Hakkımızda
Biz Kimiz
Profesyonel Yönetim
Referanslarımız
Medya'da Biz
Bize Ulaşmak İçin
Sorularınız için
Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 2,108
· En Yeni Üye: 41mehmet
Asansör Bakımı
Çatı Bakımı
Havuz Bakımı
Bahçe Bakımı
Isı Tasarrufu
Ev Bakımı
Yangın
Editörden

Bazı Yargıtay Kararları
KIŞ BAHÇELERİ
D.GAZ ACİL
İSTANBUL'DA ULAŞIM
ÖRNEK
VİDEO
-videolar


01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.


Apartmanyonetici.com
Info
İŞLETME PROJESİNİN BORÇLUYA TEBLİĞ EDİLİP KESİNLEŞMESİ
Yargıtay kararlarıT.C.

YARGITAY

12. HUKUK DAİRESİ

E. 2002/12516

K. 2002/13456

T. 24.6.2002• İŞLETME PROJESİNİN BORÇLUYA TEBLİĞ EDİLİP KESİNLEŞMESİ ( Apartman Yönetim Kurulu Kararı – Tek Yada Ayrı Parsel Üzerinde Bulunan Taşınmaz )

• APARTMAN YÖNETİM KURULU KARARI ( İşletme Projesinin Borçluya Tebliğ Edilip Kesinleşmesi – Tek Yada Ayrı Parsel Üzerinde Bulunan Taşınmaz )

• TEK YADA AYRI PARSEL ÜZERİNDE BULUNAN TAŞINMAZ ( Apartman Yönetim Kurulu Kararı – İşletme Projesinin Borçluya Tebliğ Edilip Kesinleşmesi )2004/m.58, 68/1

634/m.1, 37ÖZET : Takip talebine ekli, işletme projesi niteliğinde olan apartman yönetim kurulu kararlarının, hakkında takip yapılan borçluya tebliğ edilip edilmediği, tebliğ edilmişse itirazsız kesinleşip kesinleşmediğinin araştırılması gerektiği gibi, Baştürk Apartmanın ( A ) ve ( B ) Bloklarının aynı parselde mi yoksa ayrı ayrı parsellerde mi bulunduğu hususu tespit edilerek itirazın kaldırılmasına karar verilmesi gerekir.DAVA : Yukarıda tarih ve numarası yazılı merci kararının onanmasını mutazammın 27.12.2001 tarih, 21079-22088 sayılı daire ilamının müddeti içinde tashihen tetkiki Borçlu vekili tarafından istenmesi üzerine bu işle ilgili dosya mahallinden daireye gönderilmiş olmakla okundu ve gereği görüşülüp düşünüldü :KARAR : Takip dayanağında, Alacaklı; Baştürk Apartman, Yönetim Kurulu Kararına dayanak aidat borcu için borçlu hakkında takip başlatmıştır. Takip talebine ekli kararların Yönetim Kurulu Kararları olduğu anlaşılmaktadır. İşletme projesi niteliğinde olan bu kararların, hakkında takip yapılan borçluya tebliğ edilip edilmediği, tebliğ edilmişse itirazsız kesinleşip kesinleşmediği araştırılması gerektiği gibi, Baştürk Apartmanın ( A ) ve ( B ) Bloklarının aynı parselde mi yoksa ayrı ayrı parsellerde mi bulunduğu hususu tespit edilmeden eksik incelemeye dayalı olarak itirazın kaldırılmasına karar verilmesi isabetsiz olduğundan mercii kararının bu nedenlerle bozulması gerekirken onandığı anlaşılmakla karar düzeltme isteminin kabulü gerekmiştir.SONUÇ : Borçlu vekilinin karar düzeltme isteminin kabulü ile Dairemizin 27.12.2001 tarih ve 2001/21079 Esas- 22008 karar nolu onama kararının kaldırılarak, Çatalca 2. İcra Tetkik Mercii Hakimliğinin 25.5.2001 tarih ve 2001/11-15 sayılı kararının yukarıda yazılı nedenlerle İİK.366. ve HUMK.428. maddeleri uyarınca (BOZULMASINA), 24.6.2002 gününde oybirliğiyle karar verildi.
Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Kat Mülkiyetine Geçiş

Sorularınız İçin

e-SSKAtesci Belgesi

dask
Kat Mülkiyeti Kanunu

Bilgi Bankası

Mevzuat

MODA
-videolar
içerik koruması