Apartman Yöneticisi

Vision-Hakkımızda
Biz Kimiz
Profesyonel Yönetim
Referanslarımız
Medya'da Biz
Bize Ulaşmak İçin
Sorularınız için
Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 2,108
· En Yeni Üye: 41mehmet
Asansör Bakımı
Çatı Bakımı
Havuz Bakımı
Bahçe Bakımı
Isı Tasarrufu
Ev Bakımı
Yangın
Editörden

Bazı Yargıtay Kararları
KIŞ BAHÇELERİ
D.GAZ ACİL
İSTANBUL'DA ULAŞIM
ÖRNEK
VİDEO
-videolar


01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.


Apartmanyonetici.com
Info
KÜRESEL ISINMAYA KARŞI APARTMAN YÖNETİCİSİ
Enerji VerimliliğiEnerji Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Küresel Isınma ve Enerji Sektörümüze Yansımaları’ adlı rapor, Başbakanlık’a ve Meclis’e gönderildi. Raporda, küresel ısınmaya yönelik alınacak tedbirler sıralanırken, buna göre, her binada enerji yöneticisi olacak.

Bu yönetici, tüketim alışkanlıklarını yeniden düzenleyecek. Her bina için ‘enerji kimlik belgesi’ de düzenlenecek.

Enerji Bakanlığı’nın raporunda, küresel ısınma için alınacak tedbirler şöyle sıralandı: “Enerji tüketen verimsiz malların satışı sınırlandırılacak ve verimli malların kullanım kılavuzlarında, verimlilik bilgilerine yer verilecek. Tüketim alışkanlıklarının iyileştirilmesi ve verimlilik artırıcı uygulamaların yapılması için sanayide ve binalarda enerji yöneticisi çalıştırılacak. Binaların el değiştirmesi sırasında ‘enerji kimlik belgesi’ aranacak. Yeni bina inşaatları, asgari verimlilik kriterlerine uygun yapılacak.

ÇÖLLEŞME KAPIDA

Raporda, ülkeyi bekleyen “küresel felaket” şöyle sıralandı: “1901-2000 yılları arasında sıcaklık 2 derece arttı, yağışta ortalama yüzde 10 düşüş oldu. 2071-2100 yılları arasında, Samsun-Adana hattının batısı 3-4 derece, doğusu 4-5 derece ısınacak. 2030 yılında, Türkiye oldukça kuru ve sıcak bir iklimin etkisine girecek. Sıcaklıklar, kışın 2, yazın da 2-3 derece artacak. Özellikle büyük kentlerde, sıcak devredeki gece sıcaklıkları yükselecek. Yağışlar azalacak. Düzensiz, ani ve şiddetli yağışlar, seller, taşkınlar, heyelan ve erozyon artacak. Denizler, 12-18 santimetre yükselecek.

UMUT RÜZGAR VE GÜNEŞTE

Raporda, havadaki karbondioksit artışını önlemek için rüzgar ve güneş enerjisi ile nükleer enerji üretimine dönük çalışmalar da anlatıldı. Buna göre; Bin 500 megawattlık lisans almış olan rüzgar enerji santralının 2010 yılına kadar devreye girmesi bekleniyor. Böylece, yılda en az 4.5 milyon ton karbondioksit emisyonu önlenecek. Güneşi güçlü bölgelerdeki yeni yapılarda güneş kolektörü kullanımı zorunlu tutulacak. Güneş enerjisinden elektrik üreten güneş pilleri, 10 yıl içinde yaygınlaşacak. 2015’te devreye girmek üzere 5 bin megawattlık nükleer santral kurulması hedeflendi.

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Kat Mülkiyetine Geçiş

Sorularınız İçin

e-SSKAtesci Belgesi

dask
Kat Mülkiyeti Kanunu

Bilgi Bankası

Mevzuat

MODA
-videolar
içerik koruması