Apartman Yöneticisi

Vision-Hakkımızda
Biz Kimiz
Profesyonel Yönetim
Referanslarımız
Medya'da Biz
Bize Ulaşmak İçin
Sorularınız için
Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 2,108
· En Yeni Üye: 41mehmet
Asansör Bakımı
Çatı Bakımı
Havuz Bakımı
Bahçe Bakımı
Isı Tasarrufu
Ev Bakımı
Yangın
Editörden

Bazı Yargıtay Kararları
KIŞ BAHÇELERİ
D.GAZ ACİL
İSTANBUL'DA ULAŞIM
ÖRNEK
VİDEO
-videolar


01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.


Apartmanyonetici.com
Info
KOMŞULUK HAKKINI KULLANDI , BAZ İSTASYONUNU KALDIRTTI
YazarlarFATİH ŞENDİL
YENİ HASIR

Vatandaşların baz istasyonlarıyla ilgili eylemleri sık sık haber haline getirilirken Balçova'da oturan Şener Özterzi, komşu apartmanın çatısına kurulan baz istasyonunu mahkeme kararıyla kaldırttı.

İzmir Barosu avukatlarından Şener Özterzi, yan apartmanın çatısına kurulan baz istasyonuna karşı, 'komşuluk hakkı'yla açtığı davayı kazanarak baz istasyonunu mahkeme kararıyla kaldırttı.

İzmir Barosu'na kayıtlı avukat Şener Özterzi, Balçova'da oturduğu apartmana komşu olan apartmanın çatısına kurulan baz istasyonunun kaldırılması için dava açtı. İzmir Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada Avukat Özterzi, kendisini iki çocuğu olduğunu, apartmanda oturan diğer komşularıyla birlikte apartmanda 20'den fazla kişinin ikamet ettiğini ve yan apartmana kurulan GSM baz istasyonunun yaydığı şiddetli manyetik dalgalara zarar görme ihtimallerinin yüksek olduğunu öne sürdü.

HASTALIK NEDENİ

Dilekçesinde, elektromanyetik dalgaların, özellikle bebekler ve çocuklar üzerinde, uzun yıllar içinde ciddi ve kalıcı hastalıklara neden olduğu konusunda bilim adamları tarafından çeşitli açıklamalar olduğunu belirten Şener Özterzi, baz istasyonunun kurulma yüksekliğinin uluslararası standartlarda 30-35 metre olduğunu, yan apartmandaki istasyonun ise 15 metre gibi bir yükseklikte kurulduğunu söyledi.

Özterzi, "Aileme ve komşularıma ciddi zarar verme tehlikesi bulunan baz istasyonunun faaliyetinin durdurulmasını ve daha sonra verilecek kararla da tamamen kaldırılmasını istiyorum" dedi.

YARGITAY ONADI

Mahkeme, Şener Özterzi'nin açtığı davayı kabul ederek GSM operatörlerinin yan apartmanın çatısına kurdukları baz istasyonunu kadırılmasına karar verdi.

GSM operatörleri avukatlarının itirazı üzerine davaya bakan Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, mahkemenin kararının doğru olduğunu belirtip, onadı.

Davayı Yargıtay'da da kazanan Şener Özterzi, komşuluk hakkına dayalı olarak açtıkları davada, önce kendi ailesinin, daha sonra diğer komşularının haklarını ve sağlıklarını korumayı amaçladıklarını belirtti.

"Mağduriyeti yaşayan bizdik"

Alınan karardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Şener Özterzi, "Baz istasyonunun kurulduğu binaya değil, onun etrafındaki ve onu gören binalara da manyetik etki yaptığını biliyorduk. İstasyonun kurulduğu bina değil, bizim manyetik etki altında kalmış olmamızdan dolayı mağduriyeti yaşayan da bizdik. Davamızda haklı olduğumuz en yüksek mahkeme tarafından da tescil edildi. Herkesin bu konuda duyarlı olması gerekir" dedi.

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Kat Mülkiyetine Geçiş

Sorularınız İçin

e-SSKAtesci Belgesi

dask
Kat Mülkiyeti Kanunu

Bilgi Bankası

Mevzuat

MODA
-videolar
içerik koruması