Apartman Yöneticisi

Vision-Hakkımızda
Biz Kimiz
Profesyonel Yönetim
Referanslarımız
Medya'da Biz
Bize Ulaşmak İçin
Sorularınız için
Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 2,108
· En Yeni Üye: 41mehmet
Asansör Bakımı
Çatı Bakımı
Havuz Bakımı
Bahçe Bakımı
Isı Tasarrufu
Ev Bakımı
Yangın
Editörden

Bazı Yargıtay Kararları
KIŞ BAHÇELERİ
D.GAZ ACİL
İSTANBUL'DA ULAŞIM
ÖRNEK
VİDEO
-videolar


01.MAYIS.2019 İTİBARİ İLE TÜM SORULARINIZ CEVAPLANMIŞTIR
TÜM SORULARINIZ İÇİN LÜTFEN FORUM KISMINI KULLANINIZ

SORU CEVAP BÖLÜMÜMÜZ TEKRAR AKTİF HALE GELMİŞTİR. SORULARINIZI BEKLİYORUZ.


Apartmanyonetici.com
Info
ISI PAYLAŞIMI 2012-2013 KIŞINDA KANUN GEREĞİ ISI PAY ÖLÇER İLE YAPILACAKTIR.
Enerji VerimliliğiTAYFUN AYDENİZ
APARTMAN YÖNETİCİSİ

ISI PAYLAŞIMI 2012-2013 KIŞINDA KANUN GEREĞİ
“ISI PAY ÖLÇER” İLE YAPILACAKTIR.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ KANUNU; 18/4/2007 tarihinde, 5627 sayılı kanun olarak TBMM’sinde kabul edilmiş ve 02 Mayıs 2007 Tarihli Resmi Gazete yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunun binalara verdiği süre 02.Mayıs.2012’de dolmuştur.

Isı paylaşımı ISI PAY ÖLÇER’ler ile yapılacak ve Kat sakinleri kullandıkları kadar ödeyeceklerdir. Boş olan daireler yada Kullanıcı Kat sakinlerinden isteyenler, ısıtma yapılan bağımsız bölümlerdeki mahal sıcaklıklarını, Termostadlı vanalar ile, asgari 15 °C olacak şekilde ayarlayabileceklerdir.

ISI PAYLAŞIM SİSTEMİ, Isı pay Ölçer’ler ile yapılmaktadır. Ve bu pay ölçerleri, bakanlığın onay verdiği ;

ALARKO-TECHEM Enerji Hizmetleri San. Ve Tic. Ltd şirketi, ISTA Enerji Hizmetleri Tic. Ltd. şirketi, TERMOSAR Isı Sistemleri San. Ve Tic. Ltd. şirketi, HONEYHOME Otomasyon Bilişim ve İnş. Tic. Ltd. şirketi , DAF Enerji, SİEMENS, ENERSİS, TERMMARKET Isıtma Soğutma Pompa ve Teknik Malzeme San. Tic. Ltd. şirketi getirmekte ve servisini vermektedirler. Bu firmalardan bazıları ISI PAY ÖLÇER’leri dışarıdan ithal etmektedir!

Yetkili Isı pay ölçer şirketlerinın listesi İnternet'den alınabilir..ISI PAY ÖLÇER

Pay Ölçer kullanıcılara oda bazında sıcaklık kontrolü imkanı sağlayan bir ısı otomasyonu sistemidir.

Amaç, her dairenin metrekareye göre değil, harcadığı yakıt miktarına göre fatura ödemesini sağlamaktır. Radyatörlerdeki klasik vanaların yerine sıcaklık ayarı yapabilen termostatik vanalar takılır. Peteğin üzerine de pay ölçer monte edilir.

Kullanıcı tarafından hangi odaların hangi gün ve saatlerde hangi sıcaklıkta olması gerektiği programlanır. Bu programa uygun olarak, radyo frekansı ile kablosuz iletişim sağladığı sıcaklık kontrol elemanları aracılığıyla oda bazında sıcaklığı düzenler.

En Önemlisi;
Telsizli Olmasıdır. Isı Pay Ölçer Faturanız İçin Her Ay Sonu Rahatsız Edilmenizi Önleyecektir.

Elektronik Isı Payölçerler, bir radyatörün ortama yaydığı ısı miktarının tespit edilmesini sağlayan cihazdır. radyatör ve ortam sıcaklığının denetlenmesi için iki adet son derece hassas sıcaklık algılayıcısına sahip olan modern cihazlardır. Cihazlar, programlanmış olan okuma tarihindeki tüketim değerini hafızasına alır ve bu bilgileri telsiz frekansı yoluyla okuyucuya aktarır. Bu sayede tüketim değerlerinin okunması için hiçbir zaman eve girilmesi gerekmez. TTermostatik vanalar ısı kontrol ve ölçüm sistemlerinin vazgeçilmez parçasıdır.

Termostatik vana, ortam sıcaklığının kullanıcıların istedikleri düzeyde kalmasını sağlar. Kullanıcılar her radyatöre takılan Termostatik vana sayesinde istedikleri gibi sıcaklık ayarı yapabilirler.
Termostatik vana ortam sıcaklığını hissederek radyatöre su akışını ayarlar. Bu sayede kullanıcılar hem istedikleri kadar ısınır hemde tasarruf yaparlar.

Telsiz Sistemi, okuma ve tüketime dayalı faturalandırma
hizmetlerinde hızlı ve hatasız sonuçlara ulaşmak amacıyla Techem'in geliştirmiş olduğu sistemdir. Telsiz Sistemi ile sayaçlarımız ve ısı payölçerlerimiz tüketim değerlerini hafızaya alır ve radyo dalgalı (telsiz) teknoloji ile okuma ve faturalandırma sisteme aktarlır.

uNUTULMAMASI GEREKEN KONU ŞUDUR.

Apartmanınıza herzaman olduğu gibi gene tek fatura (Apartman Yönetimi adına) gelecek, Yöneticiniz bu fatura geldiğinde, Isı pay Ölçeri takan firmanızı arayacak, Onlar gelerek, telsiz sistemi ile binanıza girmeden okumaları yapacak, ve tüm dairelerin ( hatta tek tek tüm radyatörlerin okımalarını çıkartacak) ve daire bazında kullanımları faturalandıracak, bunları mail ortamında yöneticinize gönderecektir.

Yöneticinizde herzama olduğu gibi, faturadaki daire bedellerini dairelerden toplayarak, tek fatura olarak ödemeye devam edecektir.

İşin Maliyeti, Radyatör başına yaklaşık 35 ila 45 avro+kdv arasındadır ve Firmalar taksitte ödeme seçenekleri sunmaktadırlar.
Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Kat Mülkiyetine Geçiş

Sorularınız İçin

e-SSKAtesci Belgesi

dask
Kat Mülkiyeti Kanunu

Bilgi Bankası

Mevzuat

MODA
-videolar
içerik koruması